Apteka Pana Boga – Maria Treben

Podziel się na:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email

Apteka Pana Boga – Maria Treben

Książka Marii Treben, która uzyskała już ogromną popularność w wielu krajach, obecnie ukazuje się w języku polskim. Jest to wspaniałe opracowanie oparte przede wszystkim na doświadczeniu autorki. Książka opisuje 30 gatunków roślin leczniczych. Jest to popularne, nieprofesjonalne opracowanie, informujące o możliwościach ziołolecznictwa na podstawie pojedynczych przypadków skutecznego działania ziół obserwowanych przez autorkę. Znajdziemy tu kilka gatunków roślin mniej znanych w Polsce. Przypisywane niektórym ziołom właściwości lecznicze nie zawsze są zgodne z aktualnym stanem wiedzy.

Nie wszystkie zioła nadają się na każdą dolegliwość, lub na daną porę roku. Jak je stosować? Które suszyć? Które nadają się na herbatki? Które nadają się na kompresy? Książka ta odpowie właśnie na te pytania. Apteka Pana Boga zawiera porady stosowania niektórych leków otrzymanych od Stwórcy świata, które leczą już ludzi od niepamiętnych czasów. Opis ponad trzydziestu gatunków leczniczych ziół podpowie nam jak mamy je przygotować by sobie nie zaszkodzić, ale pomóc. Wiara w moc leczenia ziołami przetrwała do dzisiaj, a nowoczesna medycyna nawet potwierdza ich lecznicze właściwości. Autorka tej książki zawiera opisy leczenia takich schorzeń jak: schorzenia żołądka czy tarczycy, węzłów chłonnych, a nawet choroby skóry. Książkę można polecić każdemu kto chce sprawdzić dawne, naturalne metody zwalczania chorób.

Pan stworzył z ziemi lekarstwa a człowiek mądry nie będzie nimi gardził.

Maria Treben nie jest autorytetem naukowym, ma natomiast duże doświadczenie w stosowaniu kuracji ziołowych. Swoją przygodę z ziołami zaczęła w 1961 roku. Uwielbiała spędzać całe dnie na łące pośród ziół, odkrywając ich tajemne moce. Była wielką propagatorką zdrowego żywienia, zachęcała do korzystania z dobrodziejstw natury, robienia przetworów z owoców i warzyw. Zbierała, poznawała i suszyła zioła już w czasach liceum. Swoją książkę Apteka Pana Boga dedykuje wszystkim ludziom.

Maria Treben

W czasie, w którym duża część ludzkości oddaliła się od naturalnego środowiska, gdy w skutek niewłaściwego stylu życia atakują nas groźne choroby, powinniśmy ponownie „odkryć” nasze zioła lecznicze, którymi Pan Bóg, przez swą dobroć obdarza nas od niepamiętnych czasów.. Każdy może przysłużyć się swemu zdrowiu jeśli tylko przezornie i w odpowiednim czasie zbiera rośliny i zioła z „Bożej apteki”, popija je w postaci herbatki codziennie lub przez określony czas kuracji, sporządza ekstrakty służące do nacierań lub okładów i stosuje jako kompresy „parowe”, dodatki do kąpieli albo w innej jeszcze postaci.

Chciałabym teraz wyciągnąć pomocną rękę do chorych i cierpiących ludzi i ułatwić im powrót do zdrowia poprzez przekazanie mojej wiedzy na temat siły leczniczej i działanie ważniejszych roślin, wzbogaconej doświadczeniami z ostatnich dwu i pół lat jakie upłynęły od ukazania się mojej książki „Apteka pana Boga.
– Maria Treben

Za namową księdza Rauschera Maria Treben wydała broszurkę Apteka Pana Boga ze swoimi badaniami i radami dotyczącymi leczenia różnych chorób ziołami. Broszura szybko zyskała popularność i niedługo potem została przekształcona i opublikowana jako książka.

Dołożyłam wszelkich starań, by w jasny i klarowny sposób spisać doświadczenia związane z ziołolecznictwem, które nabywałam przez całe życie, tak by pomóc wszystkim potrzebującym i szukającym porady w tej kwestii
– Maria Treben